نشست ویژه مزد با حضور وزرای دولت

نشست ویژه مزد با حضور وزرای دولت
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰
مرجع : خبرگزاری مهر
نماینده کارگران در شورای عالی کار از برگزاری نشست ویژه درباره دستمزد ۹۴ کارگران با حضور برخی وزرای اقتصادی دولت خبر داد.
نشست ویژه مزد با حضور وزرای دولت
به گزارش افکارنیوز، فرامرز توفیقی از برگزاری نشست جدید شورای عالی کار در هفته جاری خبر داد و گفت: قرار است با حضور برخی وزرای اقتصادی دولت، جلسه تصمیم گیری برای تعیین میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار برگزار شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهارداشت: تاکنون یک آیتم از افزایش‌های مربوط به بسته مزد ۹۴ تعیین تکلیف شده و موضوع افزایش حق مسکن کارگران از ۲۰ به ۴۰ هزارتومان پس از تصمیم گیری شورای عالی کار، برای تصمیم گیری نهایی به هیات وزیران ارسال شده است.

توفیقی خاطرنشان کرد: براساس تصمیم گیری صورت گرفته، قرار است در این نشست شورای عالی کار، برخی از وزرای اقتصادی دولت مانند وزیر اقتصاد و صنعت نیز در جلسه شورا حضور یابند، همچنین درباره دو موضوع باقی مانده از قبل نیز تصمیم گیری خواهد شد.

این مقام مسئول کارگری کشور ادامه داد: با توجه به اینکه دولت در نشست‌های قبلی شورای عالی کار ۳ پیشنهاد روشن درباره افزایش حق مسکن، حق بن نقدی و همچنین پایه سنواتی کارگران ارائه کرده بود، شورا در جلسه جدید درباره افزایش پایه سنواتی و حق بن نقدی تصمیم گیری می کند.

وی افزود: در صورتی که شورای عالی کار در موارد یادشده به نتیجه نهایی برسد، حق بن نقدی کارگران از ابتدای سال آینده از ۸۰ به ۱۰۰ هزارتومان و پایه سنواتی نیز از ۵۰۰ تومان روزانه به ۱۰۰۰ تومان افزایش می یابد.

به گفته توفیقی، در جلسات آینده شورای عالی کار، باید تصمیم گیری درباره میزان افزایش حداقل مزد نیز صورت بگیرد که با توجه به وضعیت معیشتی نیروی کار کشور و کسری درآمدی خانوارهای کارگری؛ شرایط دشواری برای تصمیم گیری ایجاد شده است.
کد مطلب: 392520
/ 1 نظر / 14 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]