غم انگیزترین شکست تاریخی فوتبال ایران

جام جهانی 2014؛ غم انگیزترین شکست تاریخی فوتبال ایران شهرکرد - ایرنا - تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی 2014 برزیل یکی از غم انگیزترین شکست های تاریخی خود را رقم زد.

 

به گزارش ایرنا، در حالیکه 75 درصد از کاربران اینترنتی و فضای مجازی در سایت های تخصصی پیش بینی فوتبال، نتیجه دیدار آرژانتین برابر ایران را 4 بر صفر پیش بینی می کردند اما این پیش بینی ها با درخشش یوزهای ایرانی نقش بر آب شد.

سایت ورزشی http://www.goal.com که آمار پیش بینی خود را لحظه به لحظه نشان مخاطبان می داد، در نهایت نوشت: فوق ستاره جهان «لیونل مسی» مردم ناامید آرژانتین را امیدوار کرد.

کاربران اسپانیایی زبان نیز مدعی شده اند، مسی به عنوان فوق ستاره بارسلونا، دژ بزرگ تمام دفاع تیم فوتبال ایران را با یک شوت سنگین تسخیر کرد.

تعدادی از این کاربران اسپانیایی نیز مدعی شده اند ای کاش اسپانیا شجاعت را از بازیکنان ایران فرا می گرفت.

ˈاین است فرشته نجات آرژانتینˈ نیز لقبی است که تعدادی از فعالان اینترنتی با انتشار عکس های لحظه گل لیونل مسی به ایران به این بازیکن داده اند.

مفسران شبکه http://sports.ndtv.com نیز نوشته اند اگر تیم آرژانتین قهرمان شود باید فیفا تیم ایران را به صورت ویژه ستایش کند.

همان گونه که کارلوس کی روش به طنز گفته بود برای مهار لیونل مسی ای کاش 14بازیکن در زمین داشت.

از نکات جالب توجه پس از پایان بازی، نوشته های تعدادی از کاربران آسیایی از جمله هندی ها و مالزیایی هاست که در شبکه اجتماعی توتیتر، بازی ایران را آبرومندانه دانسته و آن را غرور آسیا عنوان کرده اند.

تعدادی از کاربران آسیایی نیز هدیه ندادن پیراهن شماره 10 تیم آرژانتین از سوی لیونل مسی را یکی از لحظات تلخ پس از این دیدار دانسته اند و آن را با دست ندادن کاپیتان آرژانتین با یک کودک پیش از بازی با تیم بوسنی و هرزگوین و قبل از ورود به زمین تشبیه کرده اند.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران شنبه شب با وجود ارایه یک بازی شجاعانه و زیبا با شوت لیونل مسی در دقیقه 91 بازی، مقابل تیم ملی آرژانتین تن به شکست داد.

در این دیدار که از گروه ششم مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل و در ورزشگاه مینیرو شهر بلوهوریزونته برگزار شد، ملی پوشان ایران با وجود یک بازی هوشیارانه، فکورانه و منطقی با نتیجه یک بر صفر مقابل تیم پر ستاره آرژانتین تن به شکست دادند.

لیونل مسی در دقیقه 1+90 روی یک شوت از پشت محوطه جریمه، تنها گل این دیدار را به ثمر رساند تا آرژانتین را در این بازی سخت نجات دهد.

7359

ورزشی. ** 1589 **

/ 0 نظر / 14 بازدید